آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۴۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی فارس:
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی انرژی‌بر لامرد خبر داد.
شهرک صنعتی


به گزارش بیکافارس، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازدید از شهرک‌های صنعتی شهرستان لامرد از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی انرژی‌بر لامرد خبر داد و اظهار داشت: اختصاص این مشوق که تا پایان امسال اعمال می‌شود فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار و افزایش تولید و اشتغال در این شهرستان فراهم می‌کند.

فتوحی  با بیان اینکه شهرک صنعتی انرژی‌بر به عنوان یکی از تخصصی‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور در حوزه استقرار صنایع در حوزه انرژی، آماده جذب سرمایه‌گذار است، گفت: با راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی‌بر جنوب در لامرد، زیرساخت مناسبی برای استقرار صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فراهم شده است.

وی افزود: ایجاد شهرک صنعتی صنایع انرژی‌بر لامرد با توجه به همجواری لامرد با منطقه پارس جنوبی و عسلویه در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار فراهم شده است.

فتوحی با بیان اینکه این شهرک صنعتی با بیش از یک هزار و 83 هکتار مساحت یکی از وسیع‌ترین شهرک‌های صنعتی استان و کشور محسوب می‌شود که از افق مناسبی برای استقرار و فعالیت صنایع نفت و گاز و پتروشیمی برخوردار است، عنوان کرد: شهرک صنایع انرژی‌بر لامرد ظرفیت استقرار 400 واحد صنعتی با پیش‌بینی اشتغال‌زایی20 هزار نفر را دارد.

وی تاکید کرد: برای حمایت از  سرمایه‌گذاران و رونق این شهرک صنعتی بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس میزان پرداخت سهم نقدی قیمت حق انتفاع اراضی در این شهرک صنعتی به 5 درصد کاهش یافته و باقیمانده نیز  در اقساط 48 ماهه اخذ می‌شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان کرد: درصورت بهره‌برداری از واحد صنعتی و ایجاد اشتغال نیز تا سقف  90 درصد از اسناد تعهدی در این شهرک صنعتی به سرمایه‌گذاران بازگردانده می‌شود که این موضوع نیز بستر مناسبی برای تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

وی با اشاره به ایجاد سه شهرک صنعتی در شهرستان لامرد با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسبی در این شهرستان در قالب شهرک‌های صنعتی برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه صنعتی فراهم شده است، تصریح کرد: در مجموع اراضی این 3 شهرک بیش از  1123 هکتار است که از این میزان بیش از 272 هکتار آن صنعتی است.

فتوحی با بیان اینکه تاکنون 28 قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی لامرد و ناحیه صنعتی نیرایی به متقاضیان واگذار شده که از این میزان 20 واحد با اشتغالزایی 408 نفر در مرحله فعالیت هستند، افزود: با توجه به در آستانه تکمیل بودن ظرفیت واگذاری در دو شهرک صنعتی لامرد و نیرایی، توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی انرژی بر در دستور کار قرار گرفته است.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: